FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

ABD’den PKK-YPG açıklaması

ABD’den PKK-YPG açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, ABD’nin YPG’yi desteklemeyi sürdüreceğini ve PKK ile YPG arasında bağlantı olduğu görüşüne saygıyla aleyhinde olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Toner, başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında, Suriye’deki gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı. Mark Toner, bir soru üzerine Türkiye, Rusya ve ABD genelkurmay başkanlarının Antalya’da yaptıkları görüşmede, daha etkili bir işlem için yeni olanak ve olasılıkları değerlendirdiklerini belirterek, “Görüşmede IŞİD’e aleyhinde daha geniş bir savaş dahilinde Menbiç’teki şart da görüşüldü. Hem PKK, El Kaide El Nusra Cephesi de dahil olmak üzere bölgedeki terör örgütleri ele alındı” dedi.

‘IŞİD ile mücadelede etkililer’

Toner, “ABD’ninYPG’ye sağladığı destek konusunda Türkiye ile bir anlaşmaya varıldı mı?” sorusuna verdiği yanıtta ise “Kuzey Suriye’de etkinlik belirten Suriye Demokratik Güçleri dahilinde YPG’yi uzun süredir desteklemekteyiz. YPG, IŞİD ile mücadelede çok etkin oldu. Bunları birçok kere burada konuştuk. YPG IŞİD’i savaş alanından püskürtmede ve sonuçta onlar değil etmede çok etkin. Operasyonların 4 Kasım’da başladığı günden bu yanlamasına 6.000 kilometrelik alanı ve Rakka civarında IŞİD’in ele geçirdiği 100’den artı köyü… Biz doğrusu YPG ile ilgili Türkiye’nin kaygılarını anlıyoruz. Fakat PKK ile YPG arasında temas olduğu görüşüne saygıyla karşısında çıkıyoruz” dedi.

Mark Toner, bir başka soru üstüne de ABD’nin terör örgütü PKK’nın Sincar’daki varlığına aleyhinde olduklarını ve orada olmamaları gerektiğini düşündüklerini söyledi.

öne çıkanlar

Adnan Hoca’nın Oscar esprisi Kedicikleri güldürdü

Memur rüşvet alırken görüntülendi! İşte o anlar

Ölen eşlerinin cinsel organlarını boyunlarına asan kabile

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ