FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Costa Gavras’tan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek mesajı

Costa Gavras’tan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek mesajı
Dünyaca ünlü yönetmen Costa Gavras, özlem grevindeki esir eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya yardım mesajı yolladı. Gavras, Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney yoluyla ilettiği mesajında, “Değerli Fatoş, özlem grevindeki akademisyenlerin imza dilekçesini kendi isteğiyle imzalıyorum. Ve keza yanlarında uğraş edenlerin eylemini de destekliyorum. Kıymetli Fatoş, sana ve Yılmaz’ın anısına arkadaşlık ve sadakatimi iletiyorum” dedi.

Bianet’in haberine tarafından, Yönetmen Costa Gavras, açlık grevinin 83. gününde olan tutsak eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya desteğini açıkladı.

Gavras, sinemacı Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney yoluyla ilettiği mesajında, akademisyenlere destek kampanyasını imzaladığını, “onların yanına çaba edenlerin eylemini de desteklediğini” söyledi.

Costa Gavras’ın Güney’e hitaben yazdığı mesajı şöyle:

“Kıymetli Fatoş, özlem grevindeki akademisyenlerin imza dilekçesini kendi isteğiyle imzalıyorum. Ve ayrıca yanlarında uğraş edenlerin eylemini de destekliyorum. Değerli Fatoş, sana ve Yılmaz’ın anısına dostluk ve sadakatimi iletiyorum.”

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ