FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Devlet Başkanı’nın bu sözleri fazla tepki çekti: 3 kadına tecavüz ederseniz, cezanızı ben üstlenirim

Devlet Başkanı’nın bu sözleri fazla tepki çekti: 3 kadına tecavüz ederseniz, cezanızı ben üstlenirim
Filipinler’in anlaşmazlığa neden olan açıklamalarıyla tanının devlet başkanı Rodrigo Duterte yeniden tepki çekecek sözler sarf etti. Ülkenin güneyinde DEAŞ bağlantılı mitiltanlara aleyhinde sıkıyönetim bildiri eden Duterte, askerlere yaptığı konuşmada “Sizin için hapse girerim. Eğer biriniz üç kadına tecavüz ederse suçu kanımca üstlenirim” dedi.

Sivri dili ve küfür içeren açıklamalarıyla bilinen Filipinler Devlet Başkanı, sıkıyönetim duyuru edilen Mindanao adasında askerlere yaptığı konuşmada, olası ihlallerden kendisinden sorumlu olduğunu söylemeye çalışırken şu ifadeleri kullandı:

‘Siz işinize bakın, gerisini ben hallederim’

“Siz düşerseniz ben de düşerim. Ama bu sıkıyönetim, sonuçları ve etkileri konusundaki tek sorumlu ben olacağım. Siz işinize bakın, gerisini ben hallederim. İhlaller olursa kendimi hapse atacağım. Eğer üç kişiye tecavüz ederseniz, itirafta bulunur ve ben üstlenirim.”

​Duterte salı günü Mindanao adasındaki 200 bin nüfuslu Marawi kentinde DEAŞ benzer militanlarla hükümet güçleri arasındaki çatışmalar sürerken Mindanao’da 60 günlük sıkıyönetim bildiri etmişti.

Duterte’nin bu sözleri ‘şaka’ olarak kullandığı belirtilse de bu, tecavüz hakkındaki ilk ‘şakası’ değil.

Duterte, geçen yıl 1989’daki bir hapishane isyanında öldürülen ve mahkumların sırayla tecavüzüne uğrayan Avustralyalı misyoner bir kadının ‘güzel’ olduğunu ve kendisinin de sıraya gireceğini söylemişti. Duterte tepkiler üzerine kadınları yaralamak istemediğini söyleyerek özür dilemişti. 

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ