FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine ‘bantlı’ DTK ayarı

Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine ‘bantlı’ DTK ayarı

Merkez Bağlar İlçesi’nde Nevruz Parkı’nda yarın yapılacak kutlamaları için Diyarbakır Valiliği’nden izin alan düzen komitesi, kentin bir çok yerine asmak için pankart ve poster hazırladı.

Üstünde, ‘Newroz Piroz be, Amed Newroz’una bütün halkımız davetlidir. 21 Mart 2017. Newroz Parkı’ yazılan pankart ve afişlerin altına düzen komitesinin karşısına DTK, DBP ve HDP’nin logoları yerleştirildi. Valilik DTK’nın resmi bir sıfatı bulunmadığını bildirerek bunu kabul etmedi ve silinmesini istedi. Bunun üzerine yeni bir formül bulundu. Önceden hazırlanan yüzlerce duvar ilanı ve pankartın üzerindeki DTK’nın yanı sıra, DBP ve HDP logolarının da üzeri şefaf bir bant ile kapatıldı. Yer Alan formül ile laf konusu pankart ve afişlerin toplatılması önlenmiş olundu.

DİYARBAKIR’DA NEVRUZ KARARI BELIRLENMIŞ OLDU

HDP ve DBP’nin Diyarbakır’da organize edeceği nevruz kutlamalarına Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi.

21 Mart Salı günü Nevruz alanında HDP ve DBP’nin organize edeceği kutlamalara Diyarbakır Valiliği göre izin verildi. 11.00- 15.00 saatleri aralarında izin bahşedilen kutlamalarda, HDP Grup Sözcüsü Osman Baydemir ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, birer söylev yapacak. Valiliğin izin vermesinin arkasında HDP ve DBP’liler bugünden itibaren Nevruz alanında hazırlıkları bitirmek için egzersiz başlattı. (AA-DHA)

Merkez Bağlar İlçesi’nde Nevruz Parkı’nda yarın yapılacak kutlamaları için Diyarbakır Valiliği’nden izin bölge tertip komitesi, kentin bir çok yerine asmak için pankart ve poster hazırladı.

Üstünde, ‘Newroz Piroz be, Amed Newroz’una bütün halkımız davetlidir. 21 Mart 2017. Newroz Parkı’ yazılan pankart ve afişlerin altına tertip komitesinin karşısına DTK, DBP ve HDP’nin logoları yerleştirildi. Valilik DTK’nın devlete ait bir sıfatı bulunmadığını bildirerek bunu kabul etmedi ve silinmesini istedi. Bunun üzerine yeni bir formül bulundu. Evvelden hazırlanan yüzlerce poster ve pankartın üzerindeki DTK’nın yanı sıra, DBP ve HDP logolarının da üzeri şefaf bir bant ile kapatıldı. Yer Alan formül ile söz konusu pankart ve afişlerin toplatılması önlenmiş olundu.

DİYARBAKIR’DA NEVRUZ KARARI BELLI OLDU

HDP ve DBP’nin Diyarbakır’da organize edeceği nevruz kutlamalarına Diyarbakır Valiliği kadar müsade verildi.

21 Mart Salı günü Nevruz alanında HDP ve DBP’nin organize edeceği kutlamalara Diyarbakır Valiliği tarafından müsade verildi. 11.00- 15.00 saatleri arasında müsade verilen kutlamalarda, HDP Grup Sözcüsü Osman Baydemir ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, birer tavır yapacak. Valiliğin müsade vermesinin gerisinde HDP ve DBP’liler bugünden itibaren Nevruz alanında hazırlıkları tamamlamak için alıştırma başlattı. (AA-DHA)

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ