FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

En Sıkıcı Yaz Akşamlarınızı Az Kalsın Seyir Şölenine Çevirecek 13 Yeni Tanıdık Olmayan Dizi

En Sıkıcı Yaz Akşamlarınızı Az Kalsın Seyir Şölenine Çevirecek 13 Yeni Tanıdık Olmayan Dizi

“İzleyecek dizim kalmadı…” diye canını sıkmak bitti!

Bu ay ilk önce yayınlanan yeni diziler, yeni sezonlar ve merak ettiğiniz her şey burada!

1. American Gods

s-bbd7631bc1acef5b9ec8f2999d4fd049cfd555Neil Gaiman’ın aynı isimli inanılmaz romanından uyarlanan American Gods dizinin baş kahramanı Shadow’un üç takvim hapis hayatından sonra özgürlüğüne kavuşmasıyla başlar. Geçmişi epeyce karanlık olan Shadow’un kavuştuğu özgürlükse öyle umduğu gibi olmaz. Hayatında bıraktığı hiçbir şey eskisi gibi değildir. Hapisten çıkar çıkmaz tanıştığı Mr. Wednesday derhal onun hayatına ola ki de kaderi olan öbür bir kapıyı aralıyor. Fakat esas soru Shadow inanmayı seçecek mi?

Niçin İzlenmeli?

Neil Gaiman’ın başyapıtlarından farzedilen bir eserin uyarlaması olan bu dizi daha şimdiden 2017’nin en ses getiren yapımlarından biri oldu ve daha ilk sezonu bitmeden ikinci sezon onayını aldı. Uyarlanması zor, kompleks bir kitabı seyirciye düş kırıklığına uğratmadan ekrana taşıyabilmiş American Gods kadrosuyla, hikâye bütünlüğüyle, efektleriyle ve kuşkusuz bir sonraki bölümü büyük bir heyecanla bekletmesiyle izlemek için birden fazla sebep sunuyor.

2. The Handmaid’s Tale

s-ac75909e61bda474e31d60f6476e85a9f4be82Bu yıl yaklaşık olarak edebiyatın ekrana taşınma yıllarından biri! Kitaptan uyarlanan diğer bir diziyse Margaret Atwood’un aynı adlı distopik eserinden uyarlanan The Handmaid’s Tale! Bu distopik dünyada iç savaş sonrasında hükümet düşürülüyor ve her şey erkek hakim bütüncül bir toplumda yaşanmaya başlıyor. Doğurganlık seviyesi fazla düşük olan bu toplumda bundan böyle kadının adı yok! Düşüncesi, benliği, arzusu, tutkusu ona dair hiçbir şey değil yalnızca rahmi var. Bundan Böyle yalnızca savaş ve üreme var. 

Niçin İzlenmeli?

Bu yıl American Gods’tan daha çok ses getirmiş bir üretim varsa o şüphesiz The Handmaid’s Tale. İçinize işleyen distopik anlatımıyla, Elizabeth Moss’un ekrana kilitleyen oyunculuğu ve heybetli sinematografisiyle kaçırdığınıza üzüleceğiniz dizilerden biri olmaya aday.

3. Dear White People

s-d92373c0aaa3df4ae3c65c147927ee2f100f64Hiçbir yer sandığımız değin eşitlikçi, özgür değil! Netflix’in yeni dizisi Dear White People Amerika’nın en iyi üniversitelerinden birinde okuyan öğrencilerin sorunlarına, gündelik yaşamın yüzeyselliğine, kimlik bunalımlarına; özellikle hâlâ süren ırklar arası eşitsizliğe ve aralıksız mücadeleye değiniyor. 

Neden İzlenmeli?

Aslen film olan bu yapımı Netflix diziye uyarlayacağını açıkladığında binlerce beyaz Amerikalı boykota girişmiş ve yaşananlarla ortalığı epey karıştırmıştı. Bu kadar beyaz Amerikalıyı boykota sürekleyen bir diziyi kaçırmak olur mu hiç…

4. Cable Girls (Las Chicas Del Cable)

s-348b7f65e7dac99a4892079c8a5f983d24ea3eİspanyol yapımı olan Cable Girls 1920’lerde geçen bir dönem hikâyesi. Dört ayrı bayan üzerine yoğunlaşan dizide ilk telekomünikasyon şirketinde operatör olarak çalışan kadınların hayatlarının değişimine şahit olacağız. İşleriyle beraber yükselen hayat standartları, İspanya’nın kalbi Madrid’de yaşamın nasıl olduğu, dostluk dostluk, hüzün ve yer yer hüsran… Kısacası bir yaşamın içinde olabilecek her şey tüm gerçekliğiyle bu dizide mevcut!

Niçin İzlenmeli?

Başta bir dönem dizisinde olması gereken her şeyi bütün başarısıyla sunduğu için izlenmeyi yargı eden bir yapım Cable Girls. Telekomünikasyonun gelişimi, hayat standartlarının artışı ve bugün sahip olduğumuz her şeyin nasıl katlanarak bugünlere geldiğini çok başarılı şekilde ele alıyor. Bütün bunların yanına melodik bir keyif yaşatan İspanyolca ile 1920’lerin Madrid’inde bir tura ne dersiniz?

5. Downward Dog

s-e30c114e1b7513978a09654144263a3e8347d1En vefalı dostlarımız olan köpekler zorlama zamanda yanınızda almak dıştan üstelik sizi mutlu etmeye çalışsa nasıl olurdu? Downward Dog az kalsın bu soruya yanıt olabilecek bir komedi dizisi. Hayatının öyle de iyi gitmeyen bir dönemini yaşamış Nan’in bu zorlama zamanlarda bilge bir omuza ihtiyacı var. Konuşabilme yeteneğine sahip bilge dostu köpek Martin ise ona bu omuzu belirlemek için elinden geleni yapmaya hazırlanmış. 

Niçin İzlenmeli?

Özellikle son yıllarda hepimizi birkaç kez yoklamış “Kedim ya da köpeğim benimle konuşabilseydi nasıl olurdu, ne hissederdim?” hayalinin komediyle buluşması yüzünüzde oluşturacak gülüş ve kalbinize dokunduracak sıcaklık için bile bir göz atılmayı adalet ediyor.

6. I Love Dick

s-20f58c38d3f1606c42489a4d690fcb88dd0deaBu sene kitaplardan uyarlanan bir öteki diziyse Chris Kraus’un 1977’de yayınlanan aynı isimli romanından yola çıkan I Love Dick! Akademi ve profesörler biz farkında olan olmadan hayatımızın içine nasıl sızıyor bir görelim: Evliliklerinde sorunları defalarca gelen Chris ve Sylvere’ın karizma konusunda dağları tepeleri aşmış profesör Dick’e olan takıntılarını ve bu saplantı çevresinde gelişenlerden bahsediyor.

Neden İzlenmeli?

Kitaba olan sadakatiyle uyarlama konusundaki başarısı takdire şayan olan I Love Dick, uzun senelerdir izlediğimiz dizilerden oldukça farklılığıyla dikkat çekiyor. Karizmatik profesör demişken Dick’i canlandıran karizma Kevin Bacon… Tercihi size bırakıyoruz yani!

7. Jamestown

s-ce33b50afd8003d88eba5810f67c82a5391e65Yine bir dönem hikâyesi olan Jamestown, 1607’de İngilizlerin Yeni Dünya’da kurduğu yeni bir topluluğa 12 sene sonra, yani 1619’da kadınların da ulaşmasıyla başlar. İngiltere’den gelen kadınların aralarında, ülkenin en maceracı ruhuna sahip 3 kadın da bulunur. Geçmişi geçmişte bırakan bu kadınlar acilen hayallerini gerçekleştirmek için birlik olup kolları sıvayacak…

Niçin İzlenmeli?

Erkek hikâyelerinden sıkılıp birazcık da kadınların kahraman olduğu hikâyeleri bakmak istiyorsanız Jamestown bütün da aradığınız dizi!

8. White Gold

s-ef20c2f0cc9a3dfcd67784b1e51395a059ac3bSex & Drugs & Rock & Roll tarzı bir dönem dizisi olsa ne iyi gider diyorsanız BBC’nin yeni dizisi White Gold burada! 1983’de geçen dizi karizmatik ve bir böylece da fırlama olan pazarlamacı ekibinin sorumlusu Vincent’ın gözünü yükseklere dikmesiyle başlıyor. Özgüveniniz tavan, yakışıklılığınız dillere destan, eh üstelik zekiyseniz daha fazlasını elde etmek için oyunun kurallarını biraz karışıklığa itmek isterseniz. Bakalım seks, para, ihanet ve uyuşturucuların getirdiği tehlikelerden geçen Vincent bu oyunu ne değin değiştirecek…

Niçin İzlenmeli?

White Gold konusuyla başlı başına merak uyandırmasıyla beraber Vincent başrolüne Ed Westwick hayat veriyor! Söyleyecek başka ne kaldı ancak?

9. The Keepers

s-389febc78a94578d6f540ed77a384e72780f01Baltimorelu bir rahibe olan Cathy Cesnik’in çözülememiş cinayetini konu olan The Keepers bu cinayetin altında yatan sırları ve ölümünün üzerinden geçen 50 yılda hâlâ süren acıya ele alan bir belgesel dizisi. Cinayetin peşini bırakmamış insanlardan gazetecilere, medyaya, hükumete ve dini kurumlara ilerleyen bir hikâye. Baskılarla, istismarla ve üzeri örtülmelerle değil edilmiş bir hayatın hikâyesi. Gerçekten fazla aşina ve bir o kadar kahredici.

Niçin İzlenmeli?

Bütün titizliğiyle çok başarılı bir şekilde anlatılan bir hikâyenin altında yatan gerçeklerle, hikâyede bulunan dini kurumların ve hükümetin iki yüzlülüğüne şahit olmak için birebir! Minik bir teklif: İzlerken insanı fazla yıpratan, ağlatan bu diziye pat diye yüklenmemeniz; yavaş yavaş ilerlemenizde fayda var. 

10. Paula

s-86bded55a94ea78d0b0618b286e386be8e9473Güzel olacağını düşündüğümüz bazı ilişkiler hayatımızı ve çevremizdekileri mahveder. Bu gerçeklik çoğu insanın yakasını yakalamıştır. Buna yakalananlardan biri BBC’nin yeni mini dizisi Paula’nın baş karakteri Paula! Genç ve başarılı bir kimya öğretmeni olan Paula’nın güvenli olmayan bir adamla olan aleyhinde konulmaz ilişkisinin ardından kendisini ve çevresindekiler için yaşanacak felaket dönemini ele alıyor.

Neden İzlenmeli?

Ufak lakin çok hakiki, etkisi çok dinç ve yıkıcı hikâyeleri daha anlayışlı olmak için tuttuğu ışık şayet de paha biçilemez.

11. Anne with an “E”

s-e18e768f5ff0ab75610fff8bb5503e36255a8bL. M. Montgomery’nin “Anne of Green Gables” adlı romanından uyarlanan Anne with an “E”, 1980’lerde hoca olan anne ve babasını küçük yaşta kaybeden Anne’in hikâyesini konu alıyor. Önce amcası ve yengesiyle başlayan hikâye sonra sığınmacı olarak ilerler ve Anne’in yetimhaneye verilişine dek devam eder. Ve daha ardından evlatlık olarak verilir. Bütün bu zorlukların yanında hayal gücünün o renkli dehlizleriyle ve dupduru zekasıyla yaşama tutanan Anne’in dokunduğu her şeyi iyileştirmesine tanık olacağız.

Neden İzlenmeli?

Fazla bir söze lüzum yok; birazcık yaşama inadı, hayata tutunma mücadelesi ve iyilikten taraf olmanın getirdiği güzelliği görmek kötü olmaz!

12. Still Star-Crossed

s-ef8c1bd9a2312a97f19bfba204f14a6590e7a8Shakespeare’in “Romeo ve Juliet”inin devamında ne olurdu hiç düşündünüz mü? İki trajik ölümden sonra Montague ve Capulet aileleri neler yaşardı? ABC’nin yeni dizisi Still Star-Crossed neler yaşadıklarını bambaşka bir yaklaşımla ekranlara taşıyor. 16. Yüzyılda geçen hikâye, Juliet’in kuzeni Rosaline’den yola çıkıyor; Rosaline’in anne-babasının ölümü ardındaki Juliet’in ailesi Leydi ve Lord Capulet’in evinde hizmetçi olarak çalıştırılmasını ve bu yeni hayatta yaşadıklarına değiniyor.

Niçin İzlenmeli?

Bütün dünyanın defalarca aynı yerden baktığı hikâyeye başka bir yerden bakma zamanı gelmedi mi?

13. Loaded

s-7029fdd04cd8422f713767ccc6bb14c8ceca59Oyun tutkunuz bir gün sizi bu oyunun içine çekip oyuna tam anlamıyla müdahil olma imkanı tanır mı dersiniz? Loaded’da şirketlerini 246 milyon pounda satan dört arkadaş Josh, Leon, Ewan ve Watto’ya tanıyor. Onlar artık piyasanın yani hakiki anlamda tutkuları olmuş oyunun bütün da içindeler. Peki bu oyunda kalmayı başarabilecekler mi dersiniz? 

Neden İzlenmeli?

Tutkunuz haline getirdiğiniz bilgisayar oyunlarının içinde bulundukları piyasanın ne dek da meşakkatli, yanıltıcı ve her an herkese tekmeyi baskın yapmak için ne dümenler çevirdiklerini merak ediyorsanız… evet, Loaded bütün size göre.

David Lynch verdiği sözü tuttu! Dinmek bilmeyen 25 yılın ardından efsane dizi Twin Peaks geri döndü…

s-8230771597b05be3af1b898c4078ce67d8e487

Hepimizin aynada dar arzular, habis duygular içeren kötücül bir ikizi var diyen “Twin Peaks” 3. sezonuyla bizi farklı bir Dale Cooper’la tanıştırıyor!

s-a3fb90ea3243858862c37370e833aa94985a5b

Sevilen dizilerin dört gözle beklenen yeni sezonları…

Birbirinden bambaşka 8 kişi, 8 yaşam… Bağlantıların yer yer kopup, yer yer güçlendiği “Sense8”, 2 sezonunda gizem kapısını biraz da olsa aralıyor!

s-86c2e38d9fd3b93cede4036fac51eeb11c29ca

Ailelerin kaosu biter mi, bitmez! Murhpy ailesinin kaosu da “F is for Family”nin 2. sezonunda tüm aile bireylerini yeniden etkisi altına alıyor.

s-3fc73cb45277ea9eb15f7a5bc919fe988085d9

Hayat aralıksız altüst olurken devam etmek hiç de kolay değil! Yıkımın üstüne yenisini kurmaya çalışan Valerie, Laura ve Alex “Casual”ın 3. sezonuyla hem güldürüp ayrıca duygulandırmaya devam ediyor.

s-d0af45036fad25dcb9b8b16b099c345f60faf7

Bu modern yaşam bizi daha ne değin hiçliğe hükümlü edecek diyorsanız “Master of None”ın 2. sezonuyla Dev merakınıza yanıt olmaya devam edebilir.

s-9c5187fa49b73d74b528b0fce1568a3b96febb

“Unbreakable Kimmy Schmidt”in 3. sezonunda Kimmy New York’un altını üstüne getirmeye kaldığı yerden devam ediyor…

s-93fe659d9aee58125cf04620fc71841232f010

“House of Cards”ın 5. sezonuyla Beyaz Saray koridorlarının korku saçan ikilisi Frank ve Claire Underwood geri döndü. Biraz strateji görmeye hazırlanmış mısınız?

s-b50290290f3a3c3a9cfd9dd50fecbfae3078c1Keyifli seyirler, gelecek ay yine görüşürüz… sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ