FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Erdoğan’ın ikili görüşmeleri iptal edildi

Erdoğan’ın ikili görüşmeleri iptal edildi

CNN Türk Muhabiri Zeynep Karamustafa’nın aktardığına göre, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından 16.15’te başlaması planlanan ve 17.15 ile 18.15’te devam edecek 3 liderle yapılacak ikili görüşmelerin iptal edildiği öğrenildi. Erdoğan’ın zirveden ayrılarak Kısıklı’daki evine döndüğü bildirildi.

Başbakan Şimşek’dan ikili görüşmeler

Başbakan Binali Yıldırım, Kırgızistan Meclis Başkanı Çınıbay Tursunbekov ve Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ile görüştü.

Şimşek, Karadeniz Ekonomik İşbirliği 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi dolayısıyla Dolmabahçe Sarayı’nda verilen yemeğin gerisinde, Tursunbekov ile bir araya geldi.

Dolmabahçe Sarayı’ndaki basına kapalı mülâkat, yaklaşık 20 dakika sürdü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KEİ‘Yİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE ETKILI BİR VASITA HALİNE GETİRMELİYİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’nü sorunların çözümünde etkili bir araç haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen KEİ 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi dahilinde Erdoğan, ülke temsilcilerini karşıladı. sonra aile fotoğrafı çekildi. Konuklar ve Erdoğan, toplantının yapılacağı salona geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvede yaptığı açılış konuşmasında, “(Karadeniz Idareli İşbirliği Örgütü) Bugün bize, ‘Bu örgütün en büyük başarısı nedir?’ diye sorsalar, ‘Dünyanın en kuvvet coğrafyalarından birinde bölge ülkelerini benzer masa çevresinde ve müşterek paydalar civarda bir araya getirebilme becerisidir’ derim. Alan ülkeleri aralarında şüphesiz birtakım siyasi, hatta askeri sorunlar olabilir. Biz, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’nü bu sorunlardan ne değin uzak tutabilirsek, o denli verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Daha da ileri gidip örgütü bu sorunların çözümünde etkili bir vasita haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için kısır siyasi tartışmalara girmeden, farklılıklarımız değil, müştereklerimiz üstünde yoğunlaşarak çalışmalarımızı yürütmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ