FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

‘Kırmızı fularlı kız’ hakkındaki şok hakiki ortaya çıktı

‘Kırmızı fularlı kız’ hakkındaki şok hakiki ortaya çıktı

Ispartalı olan ve Antalya’da yaşamış Ayşe Deniz Karacagil Antalya’da Yolculuk eylemlerine katıldı. Başka yasadışı eylemlere de katıldığı belirlenince polis kadar yakalanan ve boynundaki kırmızı fuları nedeniyle “Kırmızı fularlı” kız olarak tanınan Karacagil, 2 Ekim 2013’te çıkarıldığı adliyede tutuklanarak Antalya Cezaevine gönderildi.

Bir hafta sonrada Alanya L Tipi cezaevine nakledilen Karacagil, yargılandığı Antalya 5’inci Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi kadar, 127 gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere terhis edildi.

KOD BAYAĞI: DESTAN YÖRÜK

Dosyası da suç niteliği nedeniyle Ağır Suç Oluşturan Mahkemesine gönderildi. Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci davada, “Millet malına kırmak”, “Millet görevlisine karşısında dayanmak”, “Toplantı, davet ve yürüyüş kanununa muhalefet”, “Terör örgütü üyeliği” ve “Kanuna tutarsız toplantı ya da gösteri yürüyüşleri aranje etmek” suçlamalarını birdenbire artı işlemekten 24 yıldan 98 yıla dek hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.

Mayıs 2014’te ise Kuzey Irak’a geçen Karacagil, terör örgütü PKK’ya katıldı. Karacagil’i himayesine alan PKK elebaşı Murat Karayılan, Avrupa’dan sorumlu özel kalem müdüresi yaptı. “Epope Yörük” kod adlı Karacagil’in, kendilerinden ayrı muamele görmesi, kampta bulunan kadın teröristleri ayaklanma ettirdi.

‘BURAYI İSTİKLAL Mİ SANIYOR?’

Sabah’ın haberine tarafından; PKK’nın kadın yapılanması olan YJA-Star’a ast kadın teröristler Güneydoğu’da devam eden operasyonlarda, bazıları ödül listesinde de bulunan çoğu bayan teröristlerin öldürülmesi üzerine, geçen sene Nisan ayında Karayılan’a aleyhinde telsizden ayaklanma başlattı.

Ayşe Deniz Karacagil niçin dağa çıktığını böyle anlatmıştı.

Türkiye istihbarat birimlerince kaydedilen telsiz konuşmasında, Kandil’deki Harun kampında yer alan bayan teröristler “Cemal” kod adlı Karayılan’a, “Senin Destan Yörük nerede Cemal, müdür olmaya mı geldi”. “Senin için Destan Yörük’ten diğer kadının önemi değil mu”. “Senin Destan Yörük niçin cephede yok Cemal başkan”. “Destan Yörük burayı İstiklal Caddesi mi sanıyor” şeklinde protestolarını sürdürdü.

Bu isyanı önleyemeyen Karayılan ise Epope Yörük kod adlı Ayşe Deniz Karacagil’i, PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’ye yolladı. Burada da “Epope Temmuz” kod adını bölge Karacagil, 3 gün önce Rakka’da bir çatışmada öldürüldü.

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ