FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Kur’an-ı Kerim’i ezberlemediler diye öğrencilerine yaptığına inanamayacaksınız

Kur’an-ı Kerim’i ezberlemediler diye öğrencilerine yaptığına inanamayacaksınız

Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi 12’nci sınıf öğrencileri 3 yıldan bu yanlamasına Kur’an-ı Kerim derslerine giren hocaleri Halil Ç.’nin kendilerini maddi zorlama uyguladığını bahis etti. Öğrenciler, Kur’an-ı Kerim dersinde bahşedilen ezberi 1 gün sonradan kontrol eden öğretmenlerinin ezberlenmediği takdirde erkek öğrencileri tokatladığını, kız öğrencileri ise eli değmesin diye sopa ile dövdüğünü ileri sürdü. Öğrenciler, derste hoca Halil Ç. kadar dövülen bir arkadaşlarının asap krizi geçirip kendisini tuvalete kilitlediğini de belirterek, bir ay önce Bayramiç İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne şikayetçi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, durumu Bayramiç Kaymakamlığı’na bildirdi.

Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, iddialarının araştırılması için inceleme başlattı. Kaymakam Kendüzler, Bayramiç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Niyazi Akay’ı soruşturma yapmakla görevlendirdi. Başhekim Dr. Akay, şikayetçi olan öğrencileri tek tek dinleyip, rapor hazırladı. Öğretmen Hamim Ç.’nin öğrencileri ‘terbiye etmek’ için dövdüğünün belirtildiği rapor, Bayramiç Kaymakamlığı’na gönderildi.

SAVCILIK İHBAR KABUL ETTİ

Bu rapor uyarınca öğretmen Halil Ç.’ye dikkat cezası verildi. Kararın bir örneği Kaymakamlık göre Bayramiç Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi ve savcılık bunu ihbar kabul ederek, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma zarfında savcılık tarafından 11 öğrenci ile okuldaki toplam 21 öğrencinin ifadesine başvuruldu. İfadeleri alınan 21 öğrencinin, öğretmenlerinin kendilerine fiziki kuvvet uyguladığını söyledikleri öğrenildi.

DHA

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ