FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Ölüm korkusu sebebiyle Türkiye’ye sığındılar

Ölüm korkusu sebebiyle Türkiye’ye sığındılar
Suudi Arabistan’da yaşayan Ashwaq ve Areej isimli kız kardeşler aile baskısından kaçarak Türkiye’ye sığındı. Hemen en büyük korkuları ülkelerine iade edilme tehlikesi.

Suudi Arabistan’da yaşamış Ashwaq ve Areej isimli kız kardeşler iddiaya göre düşüncelerinden ötürü ailelerinin baskısıyla karşılaştı. Günden güne sertleşen baskı sebebiyle iki kardeş ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. 

Öldürüleceklerini düşünen iki kız kardeş kaçarak Türkiye’ye sığındı. Türkiye’de polis göre yakalanan kız kardeşler evhamlı.

 “İade edilirsek öldürüleceğiz”

Suudi Arabistan’a iade edilmeleri halinde öldürüleceklerini söyleyen kardeşler sosyal medya üzerinden takviye çağrısında bulundu. İki kızın ilk olarak Twitter almak üzere sosyal medyadan paylaştığı mesajlar #SaveAshwaqAndAreej etiketiyle sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Binlerce kullanıcı iki kıza destek mesajı yayımlayarak Türkiye’nin kızları Suudi Arabistan’a iade edilmemesi çağrısında bulundu. 

öte taraftan iki kız kardeş paylaştığı videolarda “Ailelerimiz tarafından öldürüleceğiz…  Ailelerimiz bizi öldürmelerine tezgâhtar olmaları için ya da ebediyen hapis yatmamız için polise her şeyi söyleyebilirler. Söylemediğimiz şeyleri söylemişiz gibi anlatabilirler.” ifadelerini kullandılar.

     sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ