FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Putin: Türkiye ve İran’ın yapıcı bir yaklaşımı var

Putin: Türkiye ve İran’ın yapıcı bir yaklaşımı var
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye konusunda, Türkiye ve İran’ın yapıcı bir yaklaşımı olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Le Figaro gazetesine verdiği röportajda Suriye krizine ve Rusya kadar seçimlere siber müdahale iddialarına dair açıklamalarda bulundu.

Rusya ile Fransa arasındaki tarihi ilişkilere değindikten sonra Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile 2 gün önce yaptıkları görüşmede uluslararası konuları ele alarak, birlikte çalışılabilecek müşterek alanları gözden geçirdiklerini söyledi.

Putin, Suriye ile ilgili bir soru üstüne, “Türkiye ve İran’ın yapıcı yaklaşımının özellikle altını çizmek istiyorum.” dedi.

Suriye’de tehlikesiz bölgelerin oluşturulması gerektiğini aktaran Putin, Suriye’ye insanı yardımların ulaşmasının önemine göze çarpan ederek, bunun Macron ile beraber çalışacakları ortak konulardan biri olduğunu kaydetti.

Putin, Suriye’nin geleceği hakkında kendisinin karar veremeyeceğini, “Esed ile beraber veya Esed’siz bir şekilde Suriye’nin geleceği ile ilgili kararın Suriye halkına ait olduğunu” belirtti.

Vladimir Putin, kimyasal tabanca kullanımına ilişkin uluslararası toplumun ortak bir siyaset belirlemesi ve tabanca kullanımını yasaklayacak bir cevap üretilmesi gerektiğini söyledi.

ABD’deki başkanlık seçimleri esnasında Rusya’nın siber hamle gerçekleştirdiği iddialarına ilişkin soru üstüne Putin, “Rusya’nın siber saldırıda bulunmadığını ve buna ihtiyacının da olmadığını” açıklama etti.

Putin, bu iddiaların iyice kurgu üzerine kurulu olduğunu, ABD’de seçimi kaybedenlerin yenilgilerini kabul etmeyip Rusya’nın siber atak iddialarını ortaya attıklarını bildirdi.

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ