FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Reşat Petek’in gösterdiği doküman CHP’yi ayaklanma ettirdi

Reşat Petek’in gösterdiği doküman CHP’yi ayaklanma ettirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, FETÖ/PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek’in komisyon raporunu açıklarken gösterdiği, Fetullah Tebessüm Eden’in 1967 yılında CHP’ye bağış yaptığı tahsilat makbuzu olduğu iddia edilen belgenin sahte olduğunu söyledi.

‘İNTERNETTEN SATILAN BELGE’

Darbe komisyonunun CHP’li üyesi Erdoğdu, belgeye ilişkin şunları söyledi: “Bu doküman internet satmak sitelerinde koleksiyoncular göre asılan abes makbuzların temin edilerek sonra üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir. Bu makbuzlar hızlı halde internet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekasıyla bu fiş satın alınmış üstüne Gülümseyen bağış yapmış gibi gösterilerek sahtekarlıkla bağış yaptığı gösterilmiştir. 5 bin lira o tarihte 560 dolar bir vaaz maaşı apaçık. Bu değin ahmakça ve vicdansızca ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz bu iftirayı yargıya taşıyacağız. Kontrollü darbenin, kontrollü raporu iftira ile yürümektedir. Bir iftirayla ikiz kardeşlerini CHP’ye yamamaya çalışıyorlar. Darbe dediğiniz bu bunu yapanlar hukuk önünde de verecekler hesabını, millete de Allah’a da verecekler. Reşat Petek bu sahtekarlığın kullanıcısıdır. Sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı cesurca üstüne giderse kimin aldığı görülecektir. Bu açıklamayı raporun içinde görmedik. Madem böyle ciddi iddian, manâlı belgelerin var niye raporun metnine yazamadın Reşat Petek. Bu komite raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir. Bu darbe araştırma komisyonu raporunda bir tek siyasi üçgenin taban olmayan kenarı yoktur. Bu siyasi ayağı saklama çabasıdır.”

PETEK NE DEMİŞTİ?

FETÖ/PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, basın toplantısında CHP”nin Fetullah Güler Yüzlü’e para yardımı yaptığına dair bir belge göstererek şöyle konuşmuştu: “Dikkat çeken belgelerden bir tanesine, kendisi ilkokul mezunu olmadan vaizliğe atandı. 1967 yılında bakıyorsunuz bir partiye, CHP’ye bir tahsilat 5 bin lira bağışta bulunduğu anlaşılıyor. Sözüm hatalı anlaşılmasın lakin bu örgütün amaçlarına hizmete edeceğini düşündüğü siyasi partilerle işbirliği yapabildiğini gösterdiği bir doküman olarak… Nüfus tescil örneği bile şaibeli bile karışık. Bir Takım yerlerde doğum tarihi 1942 olarak geçer, kendi yazılı beyanlarında da 1938 olarak geçmiştir. Ayrı yorumlarla Atatürk’ün ölümünden sonraki tarihi göze çarpan etmesi bakımından kullandığı şekilde yorumlara sebebiyet vermiştir.”

Petek, “CHP’nin Tebessüm Eden’e katkıda bulunduğunu bildiren doküman gösterdiniz. Sizin partinizden de katkısı var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Bir partiye uzakta yakın değerlendirmesi olduğunu ifade ettim. 2010’da yargıyı ele geçirme operasyonunda AK Parti ile yakından işbirliği olduğu, referanduma açık destek verdiği, fakat sonunda tüzük değişikliğinde bu kez örgüt mensuplarının tüzük mahkemesine götürüldüğünde tüzük değişikliği, her seçmenin bir adaya vermesi yerine listelere oy vermesi gerekir şeklinde anayasa iptali gerçekleştiğinde, HSYK’yı FETÖ’nün ele geçirilmesi… AK Parti döneminde de devlete sızmada hangi yöntemleri kullanabileceğini düşünmüşler, örneğin yargıda işlem için maddi bir örnek. Ama bağış makbuzu vesaire gibi bir şey komisyonumuzda değil. Fetullah Tebessüm Eden’in Papa ile görüşmesini o zamanki devlet yetkilileri organize ediyor. Şahsi yorumum şunu söyleyebilirim. Lakin şunu söyleyebiliriz, öbür siyasi partilerle bağlantısı olan, il genel meclisi, belediye başkanları hakkında yargının yaptığı soruşturma var. AK Parti de var, CHP de var, MHP de var, HDP de var. Hak bunların tarafsız egemen olarak soruşturmasını yapıyor.”

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ