FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Ruhani: Füze programına devam edeceğiz

Ruhani: Füze programına devam edeceğiz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suudi Arabistan’da ABD Başkanı Donald Trump’ın katıldığı ABD-Arap ve İslam Ülkeleri Zirvesi’nin ‘siyasi değeri olmayan bir gösteri’ olduğunu söyledi. Ruhani ‘Ortadoğu’da İran’ın yardımı olmadan istikrarın imkansız olduğunu’ da vurguladı.

Haftasonu yapılan seçimle 2. defa cumhurbaşkanı seçilen İran Cumhurbaşkanı Ruhani Trump’ın Suudi Arbistan’da 50’den pozitif ülkenin temsilcisi ile katıldığı ABD-Arap ve İslam Ülkeleri Zirvesi’ni ‘bir gösteri’ olarak niteledi.

‘Halkın parasını bir süper güçe vererek terörizmi çözemezsiniz’

Tahran’da düzenlenen basın konferansında konuşan Ruhani, ABD ve Suudi Arabistan aralarında imzalanan silah anlaşmasına değinerek “Suudi Arbistan2daki toplantı yalnızca bir şovdu. Hiçbir şekilde siyasi veya pratik bir değeri değil. Terörizmi halkın parasını bir süper güçe vererek çözemezsiniz” ifadelerini kullandı.

‘Füze geliştirmeye devam edeceğiz’

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ülkesinin sürmekte olan füze programıyla ilgili de izah etme yaptı. Çalışmaların sadece savunma amaçlı olduğu aksan yapan Ruhani, füze geliştirme programına devam edeceklerini söyledi. Ruhani, devlet televizyonunda canlı yayınlanan konuşmasında ABD’ye mesajlar yolladı. ‘İran kuvvetli bir ülke olmayı seçti, ABD’li yetkililer bilmedir ama füzelerimiz sadece barış ve savunma için’ ifadelerini kullandı.

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ