FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Seçimlerin ardından Ruhani’den birincil mesaj

Seçimlerin ardından Ruhani’den birincil mesaj
İran’da ikinci kez cumhurbaşkanı seçilen Hasan Ruhani, devlet televizyonu yoluyla halka seslendi.

Ruhani, birincil mesajında, herkesin cumhurbaşkanı olduğunu ve kendine oy vermeyen muhaliflerine saygı göstereceği ifade etti. Ruhani, ” Seçimler bitti ve ben bugün bütün yurttaşların cumhurbaşkanıyım. Muhaliflerimin hükümetimi kusur bulma hakkı saklıdır” diye konuştu.

Dünyayla ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz

Cumhurbaşkanı Ruhani, İran’ın iki taraflı hürmet temelinde dünyayla ilişkilerini her zamankinden daha fazla geliştirmeye hazırlanmış olduğunu söyledi.

Ruhani, ” Milletimiz, dünyayla barışma ve arkadaşlık içinde yaşamak istiyor. Fakat her türlü korkutma ve aşağılamayı da kabul etmeyecek. Halkımız, seçimlerle verdiği bu mesajının , tüm devletler, komşuları ve bilhassa büyük dünya güçleri kadar içten bir şekilde duyulmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

Komşu ve alan ülkelerine seslendi

Ruhani, konuşmasında bölge ve komşu ülkelere de seslendi. Ruhani, ” Seçimlerimiz, bölge ve komşu ülkelere, bölgedeki güvenliğin yabancı güçlerin varlığıyla yok demokrasinin güçlenmesi ve halkın oyuna hürmet göstererek sağlanacağını göstermiş oldu” diye konuştu.

Ruhani,   19 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyların yüzde 57’sini alarak ikinci defa ülkenin cumhurbaşkanı seçildi. Seçimlerde halkın yaklaşık yüzde 73’ü sandık başına gitti.

 

 

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ