FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Semih Özakça’nın annesi ve eşi de özlem grevine başladı

Semih Özakça’nın annesi ve eşi de özlem grevine başladı

Ankara‘da dün 75 gündür istek grevinde yer alan Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in gözaltına alınması üzerine Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça ile eşi Esra Özakça süresiz özlem grevine başladı.

“BUGÜNDEN İTİBAREN AÇLIK GREVİNE BAŞLIYORUM”

Anne Sultan Özakça, “Bir şey istemek suçsa, ben de çocuğumun ardındaki bugünden itibaren istek grevine başlıyorum” açıklaması yaptı.

“AÇLIK GREVİNDEN Mİ KORKUYORDUNUZ”

Özakça’nın eşi Esra Özakça da, “Açlık grevinden mi korkuyordunuz, ben ve Semih’in annesi bugünden itibaren açlık grevine başlıyoruz” dedi.

CHP’Lİ VEKİLLERDEN OTURMA EYLEMİ

Kızılay Yüksel Caddesi’nde toplanarak Gülmen ve Özakça’nın gözaltına alınmasını protesto eden grubu polis ekipleri defalarca dağılmaları konusunda uyardı. Aralarında CHP milletvekilleri Mustafa balbay ve Ali Haydar Hakverdi ve Veli Ağbaba’nın da olduğu grup uyarıları dikkat almadı. Bunun üzerine çevik zorlama ekipleri gruba müdahale etti. Yaşanan arbede esnasında 10 kişi gözaltına alındı.

DÜN GECE GÖZALTINA ALINDILAR

Ankara’da istek grevine devamlı Gülmen ve Özakça için Ankara Cumhuriyet başsavcılığı tarafından dün gece yakalama kararı verildi. İçel Sokak’daki eve gelen polisler sokağın girişi ve çıkışlarını tuttu. Evde arama yapan polisler Gülmen ve Özakça’yı gözaltına aldı.

Engel olmaya çalışan avukatlar Ebru Timtik ve Ayşegül Çağatay ile Özakça’nın eşi Esra Özakça da gözaltına alındı. CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz Gülmen Özakça’nın evine gelerek yetkililerden data aldı. Gülmen ve Özakça sağlık durumu kontrolünün peşinde Emniyete götürüldü.

“TESLİM OLMADIK, OLMAYACAĞIZ”

Yapılan baskına semt sakinleri göre tepki gösterilirken, Nuriye Gülmen Twitter hesabından şu mesajı attı:

“Siyasi şube polisleri eve girmeye çalışıyor. Şu lahza kapıyı kırılıyorlar. Kahrolsun Faşizm! Yaşasın Özlem Grevi Direnişimiz! İşimizi Geri İstiyoruz! Teslim Olmadık, Olmayacağız!”

Semih Özakça ve eşi Esra Özakça da Twitter hesaplarından baskının canlı yayını öncesi “Evimiz basılıyor” mesajını paylaştı.

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ