FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Son dakika: ABD Büyükelçisi’ne nota verildi

Son dakika: ABD Büyükelçisi’ne nota verildi
Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında Washington’da yaşanan olayların gerisinde ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Dışişleri’ne çağrıldı. Bass’e sözlü ve yazılı nota verildi.

Dışişleri Bakanlığı’dan yapılan açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta Vaşington’u ziyareti esnasında, Büyükelçilik Kançılaryası önünde ABD emniyet personelinin Sayın Bakanımızın yakın koruma ekibine karşı yerleşik diplomatik kural ve teamüller hilafına sergilemiş oldukları profesyonelliğe aykırı agresif davranışlar bugün Bakanlığımıza çağrılan ABD Büyükelçisi nezdinde sözlü ve yazılı olarak protesto edilmiş, ABD makamlarının bu olayı soruşturması ve gerekli açıklamanın tarafımıza yapılması resmen talep edilmiştir. 

ABD Büyükelçisi ile yapılan görüşmede, Sayın Cumhurbaşkanımızın Vaşington’da bulunduğu süre dahilinde karşılaşılan ve ABD makamlarının zorunlu önlemleri programın her aşamasında alamamasından kaynaklanan güvenlik zaaflarının, diğer her açıdan başarılı geçen bu kayda değer ziyareti gölgeleyemeyeceği vurgulanmıştır. ” ifadelerinde bulunulurken,  ABD Büyükelçisi’ne nota verildiğini açıkladı. 

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ