FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

Türk oyunu Voidrunner’ın çıkış tarihi yeni video ile duyuruldu

Türk oyunu Voidrunner’ın çıkış tarihi yeni video ile duyuruldu

Ülkemizde oyun geliştirmeleri açısından manâlı yapımlar ile karşılaşmaya başladık. Her ne dek çoğu oyun birbirine benzese de bu kulvardan sıyrılan ve ayrı bir yolda ilerleyen oyunlar da karşımıza çıkıyor. işte bu oyunlardan birisi de uzun süredir geliştirilen Voidrunner.

RealityArts stüdyosu kadar geliştirilen oyun Unreal Engine 4 grafik motorunu kullanıyor. çevrimiçi özelliklerine de sahip olan oyunda keza VR desteği de bulunmakta. Oyuncuların egzotik mekanlarda çaba etmelerini karşılayan reformcu bir uçuş oyunu olan Voidrunner, yan ki Türkçe dil desteğine de sahip olacak.

Hem oyun ülkemizde 15 TL’lik özel bir fiyat ile çıkacak. Yurt dışı fiyatı ise 10$ olarak belirli durumda. 31 Mayıs’ta çıkacak oyunun yayınlanan videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra stüdyo Milli Eğitim ile birlikte özel bir çalışmaya da imza atıyor. Bu konuda yapılan yorumlama ise şu şekilde; “RealityArts Stüdyo, ülkemizdeki oyun sektörünü ve oyun yapımını geliştirmek & destek olmak için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş teknik liselerinde önümüzdeki eğitim & öğretim dönemini kapsayacak bir dizi etkinliğe başlıyor. Bu faaliyetler; lise çapında, dünyaya kafa tutabilecek Voidrunner milli E-Spor takımlarının oluşturulması, Unreal Engine 4 ve genel oyun yazılımı üretimi üstüne ayrıntılı dersler verilmesi gibi öğrencilerimizin ayrıca eğlenebileceği hem de öğrenebileceği bununla birlikte Türkiye’nin genç neslinin kendi yazılımlarını üretebilmesini destekleyen imkanlar sunacak. Bu sayede öğrenciler, RealityArts’ın dünya çapındaki projelerinin de bir parçası olup az önce genç yaşta profesyonel bir ortamda kendilerini geliştirebilecekler. Ayrıca bu organizasyon öteki illerimiz için de planlanacak.”

sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ