FLAŞ HABER
Sosyal İçerik Platformu

“Yaz Gömleksiz Olmaz!” Diyen Beylere: Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Değin Cool Giyme Rehberi

“Yaz Gömleksiz Olmaz!” Diyen Beylere: Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Değin Cool Giyme Rehberi

Başlığı görüp “Biz Al Pacino muyuz, nasıl öyle cool olalım!” dediğinizi duyar gibiyim lakin her şeyin yolu yordamı var!Kısa kollu gömlek ülkemizde en önyargılı yaklaşılan kıyafetlerden biri şüphesiz. Yıllardır bir türlü kısa kollu gömlekle barışamadık. Erkekler yaz aylarında püfür püfürlükten vazgeçemiyor, kadınlarsa bu gömlek çeşidini bir türlü beğenemiyor. Beyaz perde bize kısa kollu gömleğin çirkin bir şey olmadığını bize defalarca ispatladı ve ispatlamaya da devam ediyor. Yalnızca kısa kollu gömlek giymenin de kendine has püf noktaları var şüphesiz, onlara şöyle bir yakından bakalım.O halde bu içerik kısa kollu gömlekleri sevip de kavuşamayanlara gelsin…

Bir bakın bakalım omuzlar yerleşik mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar…

Bir bakın bakalım omuzlar oturmuş mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar...Bir bakın bakalım omuzlar oturmuş mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar...s-cf32b714130874f100371006b8417b318da7ecKısa kollu gömlekte birincil dikkat edilmesi gerekenlerden biri gömleğin üzerinize nasıl oturduğu! Ne bol ne de çok bakımlı; yani iyice ölçülerinize uymasında yarar var. Bunu en gizli şekilde gömleğin omuz hizasından anlayabilirsiniz. Her gömleğin kalıbının ve kesiminin farklı olduğunu da göz önünde bulundurmakla beraber başlıca omuz hizası düşüyorsa diğer bir gömleğe taramak gerek.

Renk seçmenin önemini unutmayın; gösterişli renklerin ihtişamını kapılmak hayalkırıklığıyla sonuçlanır.

s-8ed8deb3889a427a47364edfc185ce16ec348dElbette, renk seçerken kısıtlayıcı olun demiyoruz. Oysa size yakışan rengi bilin ve kısa kollu gömleğin halihazırdaki tehlikesini aklınızdan çıkarmayın. Aydınlık renklerden ziyade daha soft ve sakin renkler seçim etmeye çalışmanızda fayda var.

Peki ya desenler… Sevmeli mi, dehşet mi etmeli?

Peki ya desenler... Sevmeli mi, nefret mi etmeli?Peki ya desenler... Sevmeli mi, nefret mi etmeli?s-c21ee5adab68cc2619fe0c1e70e96dae1f9631Desenli kısa kollu gömlek meşakkatli bir mesele. Her sene daha birbirinden bambaşka çoğu desen çıkıyor ve seçmesi biraz daha güçleşiyor. Ama öncelikli tavsiye göz yormayan, seyrek desenlere yönelmekle beraber kaskatı gömlek kumaşı yerine daha yumuşak koton seçim edilmesi. Içten bedeni yakaladığınız desenli gömleğin içine atlet giymemekte yeniden fayda var zira tam bu noktada Al Pacino, Al Pacinoluğunu konuşturmuş ve atlet yakışır hale gelmiş ama herkese yakışmaz, bizden söylemesi!

Onca değişiklik varken göz yoran, bitik renkli, kareli kısa kollu gömlek tuzağına düşmeyin! Kravatı aklınızdan dahi geçirmeyin.

s-563cf530aa8b8f56bae624f7e7b95b451b5026Enine veya boylu boyunca çizgi, gömleği ele geçirmiş kareler, puantiye gibi desenleri seçim etmemeye çalışın. Bu ömrü yalnız geçirmek istemiyorsanız aslında kravattan uzakta durun. Olmuyor, olamıyor. Kısa kollu gömleğe kravat gitmiyor.

Diğer bir kilit nokta pantolon!

Diğer bir kilit nokta pantolon!Diğer bir kilit nokta pantolon!s-f2cfc9fe3f0dce0b9d61f2ae3a12f6a144ca4fÇarpık oturup dürüst konuşalım! Kısa kollu gömlekle kısa pantolon, bilekten kesik pantolon, bakımlı paça/ gizli pantolon, şort; hiçbiri hiç ama hiç yakışmıyor. Bunlardan birinin kısa kollu gömlekle hoş durduğu milyonda bir olan nadir örnekler vardır onlara kanmayın. Siz yine bedeninize yerinde, bütün tepe pantolondan vazgeçmeyin! Modelini, kumaşını gömleğe uydurmakla beraber aynı ya da oldukça zıt renkler seçmemek sizin yararınıza olur. Ryan Gosling’e yakışmış olsa da gömleği içe sokup kemer göstermek birazcık zorlu bir tercih özellikle hafif göbek varsa. Gömleği salıp kenar köşeden hemen hemen hiç içeri sokmak daha güvenli bir seçenek.

Çift desen, renkli yaka, gösterişli teferruat, kolu fazla uzun kısa kol… Öylesine derin sularda yüzmek için az önce çok erken.

s-260967f78e4f0dfb24ff94ffaf3890092aec9fÖnceliğiniz sadelik olsun. Sadelikten hasar gelmez çünkü tehlikeli yok. Detayların hoş duruşu kişiden kişiye değiştirme gösterdiği için birinde fazla beğendiğiniz şey size uymaz. Üzerinizde görmeden, kafanızda neyle giyebileceğinize kesin olmadığınız detaylı kısa kollu gömleklere öyle yaklaşmayın. Kolu pozitif uzun kısa kollu gömlekten hayır gelmez fakat illa fazla hayır gelsin istiyorsanız kollarını kıvırın. Derin sulara dalmadan ayağınız biraz suya alışsın.

Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.

Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.s-60c11dc2b26f585dcb44b407e03a69d902b188En önemli hususlardan biri gömlek boyunun uzunluğu! Uzun gömleklerin amaçsız reformcu yaklaşımlarına hiç göz yummayın; standardın suyu mu çıktı? O gömlek boyu pantolon düğmesinden çok aşağılara inmesin.

Peki ya bu yakayı, düğmeleri ne yapsak?

s-ef8993a7b6439327d789237e10e1cdaedf8b1fHipster değilseniz o düğmelerin tamamını kapatmayın. Hele ama gömleği içinize sokup hiç kapatmayın! Gömlek kumaşına tarafından yakayı tepede olan ya da hafif salık bırakmakla beraber defalarca 2 ya da 3 düğme açık adamak daha hoş duracaktır. 2 ya da 3’de anlaşalım! Ortalıkta bağrı açık gezmenin o kadar lüzumu yok değil mi…

Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?

Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?s-c41222161f5f27d10c283dff0ea9712b243379Beyaz pantolon       Beyaz gömleğin içine atlet  ATLET  genellikle yelek (olmuyor, olamıyor) Detaylı yaka İçinize soktuğunuz pantolona kemer refakât etmek suretiyle göbeği ortaya tümdengelim Kaslarınız yoksa göbeğinizi konuşturmamak için: fazla bakımlı gömlek Burnu alıp başını gitmiş ayakkabı  Ilgisiz aksesuar tercihi

İdo Tatlıses’in erken dönemleri gibi almak istemiyorsanız yukardaki adımlar kulağınıza küpe olsun!

s-444a4ddee9ebb300576ade975822ab2cd88dc5 sizlere www.onthemag.com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ